„DROGA MARIO…” PONOWNIE W PAŁACU

Data: 7 czerwca 2024
Godzina: 19:00
Miejsce: Sala widowiskowo-teatralna CK Gminy Mełgiew
Koszt: 20 zł, płatne na nr konta: 09 8689 0007 3000 2265 2000 0010, z dopiskiem „Droga Mario”

Ostatnia szansa na obejrzenie spektaklu „Droga Mario….” w tym sezonie artystycznym! Już 7 czerwca na deskach naszej podzameckiej sceny zobaczymy Teatr Puk-Puk w najnowszym widowisku, którego premiera odbyła się 13 kwietnia 2024 roku. Do tej pory grupa zdążyła już odwiedzić Poznań na I Ogólnopolskich Spotkaniach Młodego Teatru „WUCHTA” oraz zaprezentować się podczas IX Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Młodzieżowych „Kalejdoskop” w Gardzienicach.

Rezerwacja miejsc rozpoczyna się 28 maja (wtorek) pod numerem telefonu: 533-603-599.


O spektaklu:

Czasy wojny były ciężkim czasem dla wielu rodzin, niejednokrotnie rozdzielonych przez los.
Najnowsze widowisko Teatru Puk – Puk opowiada historię jednych z nich. Główną bohaterką spektaklu jest Maria, która wspomina wiele chwil ze swojego życia. Są to zarówno dobre jak i złe wspomnienia. W jej opowieści przejawiają się duchy przeszłości, najbliższe jej sercu osoby. Bohaterka swoją pamięcią sięga do czasów dzieciństwa i młodzieńczych lat spędzonych z rodzicami na Mazurach, a także dorosłego życia u boku pochodzącego z Lublina męża Gienia.

Spektakl „Droga Mario…”  został oparty na faktach i wzbogacony o oryginalne wspomnienia tytułowej postaci. To historia o bólu i cierpieniu po stracie bliskich i wytrwałości w poszukiwaniu tych, którzy przeżyli wojnę. To również opowieść o matczynej miłości, ale także o egoizmie i lęku przed samotnością, który popycha jednostkę ludzką do działań, które trudno nam sobie wyobrazić.

Scenariusz i reżyseria: Katarzyna Marjasiewicz

Choreografia: Magdalena Widłak

Muzyka: Krzysztof Jakowicz i Tangata Quintet (Klaudiusz Baran, Grzegorz Lalka, Sebastian Wypych, Piotr Malicki, Hadrian Filip Tabęcki) z płyty „Tango moja miłość”: „Czy pamiętasz te noc” (muz. Zygmunt Karasiński), Serce matki” (muz. Karasiński Zygmunt, Kataszek Szymon) „Już nigdy” (muz. Jerzy Petersburski), „Graj skrzypku graj” (muz. Władysław Lidauer), „Umówiłem się z nią na dziewiątą” (muz. Henryk Wars), „Pamiętam twoje oczy” (muz. Zygmunt Karasiński), „Ostatnia niedziela” (muz. Jerzy Petersburski)

W spektaklu wykorzystano również nagrania piosenek: „Zimny drań” (muz. Henryk Wars, sł. Ludwik Starski, Jerzy Zyms), „O, czy” (muz. Jerzy Ryszard Wasowski, sł. Bronisław Brok), „Nicolo, Nicolo, Nicolino” (muz. Winkler Gerhard, sł. Anna Jakowska), „Całuję twoją dłoń madame” (muz. Erwin Ralp, sł. Andrzej Włast), „Szukamy się wzajemnie” (muz. Kazimierz Turewicz, sł. Maria Jadwiga Kozieradzka)

Montaż nagrań: Antola Sadło/Szymon Górski/Jakub Wójcik

Obsada:

Maria – Weronika Kołodziejczyk

August/Ksiądz – Adam Fałdyga

Izabela – Miriam Jerczyńska

Hanna – Antola Sadło

Roman – Olaf Gawłowski

Gienio/ Żyd/Listonosz – Maciej Zieliński

Radecki/ prof. Rossa/ Oficer/ Listonosz– Karol Mazurek

Oficer/Listonosz/Stefan – Patryk Kwiatuszewski

Aniela/Olga/Kobieta– Karolina Momot

Kobieta/Sąsiadka/Koleżanka – Oliwia Mika

Irma/Sąsiadka/ Koleżanka – Małgorzata Podlodowska

Właściciel/Sąsiad/ Kolega – Jakub Wójcik