Fotografia, dziewczynka w ludowym stroju śpiewa do mikrofonu, obok chłopiec w góralskim kapeluszu gra na keybordzie.

RELACJA PRZEGLĄDU KOLĘD I PASTORAŁEK „KOLĘDUJMY MAŁEMU”

Data: 10 stycznia 2023

Godzina: 9:30

Miejsce: Centrum Kultury Gminy Mełgiew

10 stycznia 2023 roku, na pałacowej scenie stanęło prawie 200 wokalistów, którzy zaprezentowali się podczas II Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek „Kolędujmy małemu”. Na naszej scenie zaprezentowały się zespoły, duety oraz soliści. Wśród wykonawców nie zabrakło Zespołu „Wystrzałowego”, Oliwii Baszcz, Kamilii Wójcik, Zespołu z  Przedszkola „Bartuś” w Mełgwi, Zespołu „Wesołe nutki” z Wesołego Przedszkola w Mełgwi, klasy „0”, klasy I i klasy III ze Szkoły Podstawowej w Mełgwi, Zespołu „Złote Gwiazdy” oraz „Złote anioły” ze Szkoły Podstawowej w Mełgwi, Magdaleny Gągoł, Blanki Wabik, klasy II ze Szkoły Podstawowej w Krzesimowie, Zespołów instrumentalno- wokalnych ze Szkół Podstawowych w Mełgwi oraz Krzesimowie, Kapeli młodzieżowej z Centrum Kultury Gminy Mełgiew, Koła Gospodyń Wiejskich w Mełgwi, solistów z Miejskiego Centrum Kultury w Piaskach, Zespołu z Domu Pomocy Społecznej w Krzesimowie oraz Zespołu Śpiewaczego Podzamcze z Centrum Kultury Gminy Mełgiew.

Wszystkich uczestnikom gratulujemy występów! Dziękujemy także instruktorom, którzy przygotowali wokalistów do udziału w Przeglądzie.

Patronatem honorowym nasz przegląd objęli: Wójt Gminy Mełgiew- Magdalena Wójcik oraz Starostwo Powiatowe w Świdniku. Dzięki wsparciu finansowemu, każdy uczestnik otrzymał od nas upominek rzeczowy oraz dyplom.