LOKOMOTYWA TEATRALNA – RELACJA

Data: 16 kwietnia

Rozpędzona i barwna Lokomotywa Teatralna dotarła do ostatniej stacji i tym samym zakończyła III Powiatowy Festiwal Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych. Na scenie zobaczyliśmy wspaniałych artystów i spektakle, nad którymi pracowali przez ostatnie miesiące.
W tegorocznym Festiwalu wzięło udział 9 grup, działających w szkołach podstawowych (SP Mełgiew, SP Krępiec, SP Jacków, SP 7 w Świdniku) oraz w instytucjach kultury (CK Gminy Mełgiew, MCK w Piaskach, MOK Świdnik).

Rada Konsultantów postanowiła przyznać następujące nagrody:

Zespół Małych Form Scenicznych ze Szkoły Podstawowej im. J. Piłsudskiego w Mełgwi otrzymał nagrodę za komunikatywność, pracę zespołową, podjęcie aktualnego tematu posiadania władzy w spektaklu „Olimp”.

Dziecięcy Teatr Ruchu „Mozaika” z Centrum Kultury Gminy Mełgiew otrzymał wyróżnienie specjalne dla zespołu aktorskiego za współpracę,  odpowiedzialność i wzajemną pomoc na scenie w spektaklu „Śpiąca królewna”.

Teatr PUK- PUK z Centrum Kultury Gminy Mełgiew otrzymał nagrodę za energię, współpracę i świadomość sceniczną w spektaklu „O chłopcu inaczej chowanym”.

Grupa teatralna Utalentowani ze Szkoły Podstawowej w Krępcu otrzymał nagrodę za rozwój teatralny i próbę przeniesienia widza w świat magii w spektaklu „Magiczne krainy”.

Teatr ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy z Jackowa otrzymał nagrodę za pomysł na międzygalaktyczny kostium ufoludków, podjęcie ważnego tematu edukacji ekologicznej w teatrze, odwagę sceniczną w spektaklu „Przyjaźń międzyplanetarna”.

Teatr Joke z Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku, otrzymał nagrodę za interesujący scenariusz nawiązujący do współczesnych problemów i sprawne operowanie przestrzenią sceniczną w spektaklu „Inwazja”.

Teatr Babki z Piask(u) z Miejskiego Centrum Kultury w Piaskach, otrzymał nagrodę za ciekawe pomysły i rozwiązania plastyczne, poetyckość i nastrojowy klimat widowiska „Jak powstał świat?”.

Teatr Siódemka na scenie z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 1 w Świdniku, otrzymał nagrodę za próbę adaptacji szkolnej lektury na potrzeby inscenizacji oraz debiut sceniczny z nową grupą aktorów i aktorek w spektaklu „Pierwsza bitwa Zwiadowców”.

Teatr Za Kulisami z Centrum Kultury Gminy Mełgiew, otrzymał nagrodę za dowcip w oczekiwaniu na premierę spektaklu „Biuro (nie)wiedzy”.

Ponadto, Rada konsultantów przyznała nagrody indywidualne:

– wyróżnienie dla Piotra Welmana za energię aktorską w roli Hermesa w spektaklu „Olimp”;

– nagrodę dla Kamili Wójcik za rolę złej wróżki w spektaklu „Śpiąca Królewna”;

– nagroda dla Julii Fularskiej za rolę w spektaklu „ O chłopcu inaczej chowanym”;

– nagroda dla Wiktora Błaszczuka za rolę w spektaklu „O chłopcu inaczej chowanym”;

– wyróżnienie dla Matyldy Marcinek za rolę w spektaklu „O chłopcu inaczej chowanym”;

– wyróżnienie  dla Marii Chabros za rolę w spektaklu „O chłopcu inaczej chowanym”;

– wyróżnienie dla Oliwii Kamińskiej za rolę w spektaklu „Przyjaźń międzyplanetarna”;

– wyróżnienie dla Darii Zielińskiej za rolę w spektaklu „Przyjaźń międzyplanetarna”;

– wyróżnienie dla Mai Kozyry za rolę w spektaklu „Przyjaźń międzyplanetarna”;

– wyróżnienie dla Zofii Konaszczuk za rolę aktorską  w spektaklu ‘Inwazja”;

– wyróżnienie dla Leny Misiurek za oprawę muzyczną oraz akompaniament na żywo w spektaklu „Inwazja”;

– nagroda dla Konrada Jędrucha za rolę aktorską w spektaklu „Inwazja”;

– nagroda dla Leny Wierzbik za rolę aktorską w spektaklu „Jak powstał świat?”;

Dziękujemy za udział i gratulujemy wszystkim wykonawcom!

PROTOKÓŁ

fot. Jakub Pecio