Zdjęcie, uczestniczki Dziecięcego Teatru Ruchu przebrane za kaczki odgrywają scenę ze swojego spektaklu "Brzydkie Kaczątko"

Rusza „Lokomotywa teatralna”!

Data: 21 lutego 2023 roku, 28.02.2023 roku
Godzina: 16:00, 16:30
Miejsce: sala teatralno-widowiskowa
Wstęp: bezpłatny

Już w najbliższy wtorek 21 lutego w ramach naszego projektu odbędą się warsztaty dla nauczycieli. Serdecznie zapraszamy wszystkich chcących zdobyć doświadczenie, które przyda się w tworzeniu spektakli teatralnych, ale także w budowaniu zespołowości w grupie, natomiast 28 lutego porozmawiamy o trudnościach w pracy teatralnej z dziećmi i młodzieżą, a także o sposobach ich rozwiązywania.

Warsztat z pisania scenariusza poprowadzi Katarzyna Marjasiewicz – dyrektor Centrum Kultury Gminy Mełgiew, wieloletnia instruktorka teatralna, reżyserka, logopedka, autorka scenariuszy teatralnych.

Warsztat z zabaw teatralnych poprowadzi Przemysław Buksiński – aktor, nauczyciel akademicki, recytator wywodzący ze słowa, założyciel grupy impro Poławiacze Pereł, trener technik improwizacji scenicznej.

Warsztat z pedagogiki pracy z dziecięcym i młodzieżowym zespołem teatralnym poprowadzi Michał Stanowski – instruktor teatralny pracujący z osobami z niepełnosprawnościami, oligofrenopedagog, arteterapeuta, główny organizator Międzynarodowego Ruchu Artystów Nieprzetartego Szlaku, założyciel Ośrodka Teatralnego w Skrzynicach.

W ramach „Lokomotywy Teatralnej” odbywać się będą także indywidualne warsztaty z instruktorami poszczególnych grup teatralnych. Konsultanci będą wsparciem dla reżyserów podczas pisania scenariusza i budowania scen.

Wszystkie spektakle będzie można obejrzeć podczas finału wydarzenia, który odbędzie się 16 maja 2023 roku, natomiast podsumowanie i omówienie spektakli odbędzie się 18 maja 2023 roku w Pałacu w Podzamczu.

Zapraszamy!