Data: 21 października 2024, godz. 15:00-19:00
Miejsce: Centrum Kultury Gminy Mełgiew
Koszt: bezpłatne
W poniedziałek 21 października 2024 roku w ramach projektu „Budzik Kulturalny”, który realizujemy wspólnie z Fundacją Architekci Kultury, odbędzie się bezpłatne szkolenie dla nauczycieli, dyrektorów szkół, pracowników domu kultury, bibliotek i innych instytucji, które prowadzą zajęcia dla dzieci i młodzieży. Szkolenie pod nazwą „Jak pobudzić młodzież do działania” będzie prowadzone przez animatorów kultury: Tymoteusza Wojnę oraz Natalię Dyjach, którzy na codzień aktywizują młodzież do czynnego udziału w życiu kulturalnym.
Prowadzący szkolenie przygotowali dla biorących udział w spotkaniu ankietę online, dzięki której dopasują tematykę do indywidualnych potrzeb grupy. Wypełnienie ankiety zajmie mniej niż 5 min. Zachęcamy do jej wypełnienia.
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeD3zwcH_KkHBXEGWzLraX_fN8F-u7S4AhVgtk-MyilZROg4g/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0
Kilka słów o prowadzących:
Tymoteusz Wojna
Jestem absolwentem animacji kultury na UMCS w Lublinie. Od 2015 roku pracuję w Centrum Kultury w Lublinie. Początkowo w dziale Pracowni Sztuki Zaangażowanej Społecznie „Rewiry”, a od 2021 roku jako producent teatralny oraz członek zespołu Festiwalu Konfrontacje Teatralne. Jestem wiceprezesem Fundacji Dobrych Pomysłów, w której realizuję projekty związane z włączaniem osób i środowisk wykluczonych oraz z mniejszymi szansami na uczestnictwo w kulturze. Moim głównym działaniem jest praca koordynatora i animatora w Punkcie Kultury na Starych Bronowicach w Lublinie, gdzie pracujemy z lokalną społecznością zagrożoną wykluczeniem, głównie dziećmi i młodzieżą w obszarze objętym planem rewitalizacji Lublina. W 2019 roku zostałem laureatem lubelskich wyróżnień kulturalnych „Żurawie” w kategorii Animacja Kultury.
Natalia Dyjach
Jestem pedagożką, animatorką kultury, streetworkerką. Pracuję na Starych Bronowicach w Lublinie ze społecznością zagrożoną wykluczeniem. Moje działania polegają na podnoszeniu kompetencji społecznych, wyrównywaniu szans dostępu do kultury oraz udzielaniu wsparcia pedagogicznego dzieciom, młodzieży i ich rodzicom. Prowadziłam projekty społeczne w ramach programu Dzielnice Kultury. Od 2019 roku współpracowałam z Młodzieżowym Ośrodkiem Socjoterapii w Lublinie. W 2023 i 2024 roku koordynowałam pracę wolontariuszy w Warsztatach Kultury w Lublinie podczas letnich festiwali. Od 2021 roku jestem pedagożką w XXIII Liceum Ogólnokształcącym im. Nauczycieli Tajnego Nauczania. W 2023 roku zostałam laureatką lubelskich wyróżnień kulturalnych „Żurawie” w kategorii Animacja Kultury.
Realizatorem projektu jest Fundacja „Architekci Kultury”. Partnerem – Centrum Kultury Gminy Mełgiew.
Projekt realizowany jest w ramach konkursu grantowego „Aktywne Lubelskie Lokalnie”, finansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021 – 2030.