Menu

DOSTĘPNOŚĆ

KONTAKT

W przypadku wszelkich spraw związanych z dostępnością prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Ewelina Zielińska, ewelina.zielinska@kulturamelgiew.pl. Kontaktować można się także wysyłając wiadomość tekstową sms lub dzwoniąc na numer telefonu 533 603 599.


Dostępność architektoniczna

Siedziba Centrum Kultury Gminy Mełgiew znajduje się w Gminie Mełgiew, we wsi Podzamcze, w Pałacu pod adresem Podzamcze 22, 21-007 Mełgiew. W opisie poniżej można zobaczyć opis dostępności budynku z uwzględnieniem istotnych elementów komunikacyjnych. Chętnie udzielimy wsparcia osobom, które mimo barier zdecydują się odwiedzić Centrum Kultury Gminy Mełgiew.

Wejście do budynku

Centrum Kultury Gminy Mełgiew posiada dwa wejścia do budynku, główne frontowe oraz boczne. Na co dzień otwarte są drzwi boczne umieszczone po lewej stronie budynku. Przed wejściem bocznym umiejscowione są 2 stopniowe schody. Szerokość drzwi jest mniejsza niż 90 centymetrów. Frontowe wejście do budynku nie jest używane na co dzień. Drzwi są szerokie i dwuskrzydłowe. Wejście posiada progi. W razie chęci skorzystania z wejścia przez drzwi główne,  prosimy o zgłoszenie tego faktu telefonicznie, najpóźniej 3 dni przed planowaną wizytą w Centrum Kultury, pod nr telefonu 533 603 599. Nasi pracownicy otworzą wówczas drzwi główne i umożliwią wejście do budynku.

Wejście z psem asystującym

Wejście do Centrum Kultury Gminy Mełgiew jest możliwe z psem asystującym, jednak osoby niewidome i niedowidzące powinny pamiętać o trudnościach, jakie mogą sprawiać progi i zabytkowe wąskie schody.

Miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością

Najbliższe 1 miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością znajduje się przed wejściem głównym Centrum Kultury Gminy Mełgiew. Jest to miejsce postoju przeznaczone tylko dla pojazdu samochodowego uprawnionej osoby niepełnosprawnej o ograniczonej sprawności ruchowej oraz kierującego pojazdem przewożącego taką osobę. Miejsce oznaczone jest znakiem drogowym D-18a z umieszczoną tabliczką T-29, znajduje się w odległości 2 metrów od wejścia głównego do siedziby Centrum Kultury Gminy Mełgiew. Nawierzchnia przed budynkiem jest nawierzchnią tłuczniową, żwirową i brukowaną, dlatego pokonanie odcinka z parkingu może wymagać asysty.

Dojazd komunikacją publiczną

400 metrów od siedziby Centrum Kultury Gminy Mełgiew znajduje się stacja kolejowa PODZAMCZE. Po wyjściu z pociągu należy się kierować w prawą stronę do przejścia na chodnik i przejść pieszo 300 metrów chodnikiem wzdłuż drogi. Na końcu chodnika, po prawej stronie należy minąć Kapliczkę Św. Jana Nepomucena i przejść przejściem dla pieszych na drugą stronę, a następnie przejść przez zabytkową bramę prowadzącą prosto do Pałacu.

Piesza droga do budynku

Znajdując się na drodze głównej przy pałacowych stawach, do budynku można dotrzeć dwiema drogami. Pierwsza z nich rozpoczyna się naprzeciw kapliczki św. Jana Nepomucena i prowadzi do pałacu przez zabytkową, otynkowaną na biało bramę. Następnie przechodzimy przez most i kierujemy się prosto w stronę Centrum Kultury, które od bramy dzieli jakieś 100 m.

Druga droga do budynku rozpoczyna się naprzeciw sklepu spożywczego znajdującego się przy drodze głównej. Prowadzi do obiektu między dwoma stawami. Po przejściu około 130 m przechodzimy przez zabytkową bramę z czerwonej cegły. Następnie pokonujemy kolejne 100 m i dochodzimy do budynku Centrum Kultury.

Dojazd „door to door”

Pełnoletni mieszkańcy gminy Mełgiew, z  niepełnosprawnością ruchową lub inną utrudniającą poruszanie się lub cierpiące na inne nieorzeczone przypadłości utrudniające poruszanie się (np. ze względu na wiek) mogą skorzystać w godz. 7.00 -15.00  z bezpłatnego transportu gminnego. Transport rezerwuje się pod nr tel. 789 405 700.

Toalety

Pierwsza toaleta w siedzibie Centrum Kultury Gminy Mełgiew znajduje się na parterze i nie jest toaletą z udogodnieniami (drzwi o szerokości 80 cm). Na I piętrze znajdują się 2 toalety, które nie są dostosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Toaleta znajdująca się na I piętrze, za salą kreatywnych warsztatów jest wyłączona z użytku.

Wiosną 2023 roku planowany jest remont toalety na parterze. Po jego przeprowadzeniu będzie ona dostępna dla osób niepełnosprawnych.

Sprzęt dla osób z niepełnosprawnościami

W ramach przedsięwzięcia grantowego „Kulturalnie dostępni” finansowanego w ramach projektu „Kultura bez barier”, Centrum Kultury Gminy Mełgiew na początku roku 2023 planuje wyposażyć Pałac w pętle indukcyjne, słuchawki wyciszające, tablety z aplikacją przetwarzającą mowę na pismo, systemy do zwiedzania „tour guide”.

Alfabet Braille’a, afisze promujące wydarzenia

W Pałacu nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i niedowidzących. Grafika prezentowanych afiszy jest przygotowana z wykorzystaniem powiększonych czcionek i zastosowaniu koniecznych kontrastów.

Tłumacz jęz. migowego

Centrum Kultury Gminy Mełgiew na chwilę obecną nie oferują stałej możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego. Przeszkoleni pracownicy mogą w razie potrzeby pełnić rolę asysty dla osób niewidomych i niedowidzących.

Pomoc ze strony naszej kadry

Nasz zespół został przeszkolony z podstawowych zagadnień związanych ze wsparciem osób z niepełnosprawnościami w ramach przedsięwzięcia grantowego „Kulturalnie dostępni” finansowanego w ramach projektu „Kultura bez barier”.

Zdjęcia budynku

Poniżej przedstawiamy fotografie prezentujące wnętrza budynku, hole oraz schody.  Osoby potrzebujące jakichkolwiek dodatkowych informacji na temat dostępności Centrum Kultury Gminy Mełgiew, prosimy o kontakt mailowy pod adresem kontakt@kulturamelgiew.pl lub telefoniczny pod numerem 533 603 599.


INFORMACJA O DOSTĘPNOŚCI W JĘZYKU PROSTYM
AUDIO INFORMACJA O DOSTĘPNOŚCI W JĘZYKU PROSTYM

INFORMACJA O DOSTĘPNOŚCI CENTRUM KULTURY GMINY MEŁGIEW W POLSKIM JĘZYKU MIGOWYM

PLAN BUDYNKU

Grafika, konturowy obrazek Centrum Kultury Gminy Mełgiew z zaznaczeniem gdzie znajdują się poszczególne sale i pracownie

SALE W CENTRUM KULTURY (PARTER)

SALA TEATRALNO- WIDOWISKOWA

Sala teatralno- widowiskowa znajduje się parterze, na wprost od wejścia głównego.

Wchodząc do budynku wejściem bocznym należy przejść kolejno przez kawiarenkę artystyczną, hol przed salą taneczno- widowiskową, a następnie na holu przed wejściem głównym, obrócić się w lewo i wejść do sali teatralno- widowiskowej. Przechodząc przez hole trzeba uważać na ewentualne doniczki z kwiatami, krzesła, stoliki i wieszaki na ubrania. Sala teatralno- widowiskowa znajduje się bezpośrednio na przeciw drzwi wejściowych głównych. Po otworzeniu drzwi w pomieszczeniu znajduje się próg.

Sala jest okotarowana czarnym materiałem. W środku znajduję się podwyższona scena ( wysokość 40 cm, na którą prowadzą dwa stopnie, każdy wysokości 20 cm). Na scenie są czarne kurtyny.

Na widowni znajduje się około 70 miejsc. Dwa pierwsze rzędy stanowią obite miękkim materiałem krzesła, pozostałe to modułowa widownia amfiteatralna.

BIURO

Biuro znajduje się na parterze.

Wchodząc wejściem głównym należy przejść przez hol przed salą teatralno- widowiskową, obrócić się w prawo i przejść do holu przed biurem i toaletą. Po lewej stronie znajduje się biuro.

Wchodząc do budynku wejściem bocznym należy przejść kolejno przez kawiarenkę artystyczną, hol przed salą taneczno- widowiskową, hol przed wejściem głównym oraz hol przed biurem i toaletą. Biuro znajduje się po lewej stronie. Przechodząc przez hole trzeba uważać na ewentualne doniczki z kwiatami, krzesła, stoliki i wieszaki na ubrania.

W biurze znajdują się stanowiska biurowe, zabytkowy kominek oraz kanapa i fotel z kawowymi stolikami.

TOALETA 1

Toaleta 1 znajduje się na parterze.

Wchodząc wejściem głównym należy przejść przez hol przed salą teatralno- widowiskową, obrócić się w prawo i przejść do holu przed biurem i toaletą. Na wprost, na końcu holu po prawej stronie znajduje się toaleta.

Wchodząc do budynku wejściem bocznym należy przejść kolejno przez kawiarenkę artystyczną, hol przed salą taneczno- widowiskową, hol przed wejściem głównym oraz hol przed biurem i toaletą. Przechodząc przez hole trzeba uważać na ewentualne doniczki z kwiatami, krzesła, stoliki i wieszaki na ubrania.

Toaleta jest przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością, posiada 4 misy ustępowe, w tym 2 z przestrzenią manewrową, 2 prysznice wyposażone w siedziska prysznicowe. Łazienki posiadają regulowane lustra umożliwiające ich ustawienie zależnie od potrzeb oraz poręcze.

SZATNIA

Szatnia znajduje się na parterze.

Wchodząc wejściem głównym należy przejść przez hol przed salą teatralno- widowiskową, obrócić się w lewo i przejść do holu przed garderobą oraz salą taneczno- widowiskową.

Wchodząc do budynku wejściem bocznym należy przejść kolejno przez kawiarenkę artystyczną i hol przed salą widowiskowo- taneczną. Po prawej stronie od drzwi do garderoby znajduje się wieszak na ubrania.

Na holu znajdują się również miejsca siedzące, doniczki z kwiatami i stolik kawowy.

GARDEROBA

Garderoba znajduje się na parterze.

Wchodząc wejściem głównym należy przejść przez hol przed salą teatralno- widowiskową, obrócić się w lewo i przejść do holu przed garderobą oraz salą taneczno- widowiskową.

Wchodząc do budynku wejściem bocznym należy przejść kolejno przez kawiarenkę artystyczną i hol przed salą taneczno- widowiskową. Po lewej stronie znajdują się drzwi do garderoby.

W garderobie znajdują się toaletka z lustrem, blatem i oświetleniem, kanapa, zabytkowy kominek, stół z krzesłami oraz aneks kuchenny.

SALA TANECZNO- WIDOWISKOWA

Sala taneczno- widowiskowa znajduje się na parterze.

Wchodząc wejściem głównym należy przejść przez hol przed salą teatralno- widowiskową, obrócić się w lewo i przejść do holu przed garderobą oraz salą taneczno- widowiskową.

Wchodząc do budynku wejściem bocznym należy przejść kolejno przez kawiarenkę artystyczną i hol przed salą taneczno- widowiskową. Po prawej stronie znajdują się drzwi do sali taneczno- widowiskowej.

W sali znajduje się ściana z lustrami, materac oraz sprzęty do zajęć z le parkour.

KAWIARENKA ARTYSTYCZNA

Kawiarenka artystyczna znajduje się na parterze. Pełni ona również funkcję sali warsztatowej/ małych wydarzeń/ miejsca wyciszeń.

Wchodząc wejściem głównym należy przejść przez hol przed salą teatralno- widowiskową, obrócić się w lewo i przejść do holu przed garderobą oraz salą taneczno- widowiskową.

Wchodząc do budynku wejściem bocznym należy wejść w drzwi na prawo wprost do kawiarenki artystycznej. Przy wejściu należy uważać na progi.

W kawiarence artystycznej znajduje się pianino, kanapy, krzesła, przeszklone komody oraz lampy stojące ze ściemniaczami.

MIEJSCA WYCISZEŃ

Miejsca wyciszeń znajdują się na parterze.

Wchodząc wejściem głównym należy przejść przez hol przed salą teatralno- widowiskową, obrócić się w prawo i przejść do holu przed biurem i toaletą. Po prawej stronie znajdują się miejsca wyciszeń.

Wchodząc do budynku wejściem bocznym należy przejść kolejno przez kawiarenkę artystyczną, hol przed salą taneczno- widowiskową, hol przed wejściem głównym oraz hol przed biurem i toaletą. Miejsca wyciszeń znajdują się po prawej stronie. Przechodząc przez hole trzeba uważać na ewentualne doniczki z kwiatami, krzesła, stoliki i wieszaki na ubrania.

W miejscach wyciszeń znajdują się pufy, koce i poduszki.

SALE W CENTRUM KULTURY (I PIĘTRO)

SALA SZKOLENIOWO- WARSZTATOWA

Sala szkoleniowo- warsztatowa znajduje się na pierwszym piętrze.

Wchodząc wejściem głównym należy przejść przez hol przed salą teatralno- widowiskową, obrócić się w lewo lub w prawo i wejść schodami kręconymi na górę. Schody są zwężane ku środkowi, po zewnętrznej stronie schodów jest przymocowana barierka do ściany. Wychodząc ze schodów należy wejść do sali na przeciwko.

Wchodząc do budynku wejściem bocznym należy przejść kolejno przez kawiarenkę artystyczną, hol przed salą taneczno- widowiskową a następnie po prawej stronie wejść schodami na górę. Wychodząc ze schodów należy wejść do sali na przeciwko.

W sali szkoleniowo- warsztatowej znajdują się krzesła i stoły. Na jednej ze ścian jest możliwość wyświetlania projekcji.

STUDIO NAGRAŃ

Studio nagrań znajduje się na pierwszym piętrze.

Wchodząc wejściem głównym należy przejść przez hol przed salą teatralno- widowiskową, obrócić się w lewo lub w prawo i wejść schodami kręconymi na górę. Schody są zwężane ku środkowi, po zewnętrznej stronie schodów jest przymocowana barierka do ściany. Wychodząc ze schodów należy skręcić w prawo. Studio nagrań znajduje się po lewej stronie, tuż obok sali szkoleniowo- warsztatowej.

Wchodząc do budynku wejściem bocznym należy przejść kolejno przez kawiarenkę artystyczną, hol przed salą taneczno- widowiskową, a następnie po prawej stronie wejść schodami na górę. Wychodząc ze schodów należy skręcić w prawo. Studio nagrań znajduje się po lewej stronie, tuż obok sali szkoleniowo- warsztatowej.

W studiu nagrań znajdują się instrument klawiszowy, pulpity do nut, głośnik, mikroton, krzesła oraz lustro.

SALA PLASTYCZNA/ ROBOTYKI

Sala plastyczna/ robotyki znajduje się na pierwszym piętrze.

Wchodząc wejściem głównym należy przejść przez hol przed salą teatralno- widowiskową, obrócić się w lewo lub w prawo i wejść schodami kręconymi na górę. Schody są zwężane ku środkowi, po zewnętrznej stronie schodów jest przymocowana barierka do ściany. Wychodząc ze schodów należy skręcić w prawo i przejść przez korytarz do końca holu. Sala plastyczna/ robotyki znajduje się po lewej stronie.

Wchodząc do budynku wejściem bocznym należy przejść kolejno przez kawiarenkę artystyczną, hol przed salą taneczno- widowiskową, a następnie po prawej stronie wejść schodami na górę. Wychodząc ze schodów należy skręcić w prawo i przejść przez korytarz do końca holu. Sala plastyczna/ robotyki znajduje się po lewej stronie.

W sali plastycznej znajdują się meble z materiałami plastycznymi, stoły i krzesła.

GALERIA WYSTAWIENNICZA

Galeria wystawiennicza znajduje się na pierwszym piętrze.

Wchodząc wejściem głównym należy przejść przez hol przed salą teatralno- widowiskową, obrócić się w lewo lub w prawo i wejść schodami kręconymi na górę. Schody są zwężane ku środkowi, po zewnętrznej stronie schodów jest przymocowana barierka do ściany. Wychodząc ze schodów należy skręcić w prawo i przejść przez korytarz do końca holu. Następnie należy wejść do sali plastycznej/ robotyki, która znajduje się po lewej stronie. Przechodząc przez salę plastyczną należy uważać na stoły i krzesła. Następnie należy przejść przez drzwi po prawej stronie do galerii wystawienniczej. W drzwiach przechodnich należy uważać na próg.

Wchodząc do budynku wejściem bocznym należy przejść kolejno przez kawiarenkę artystyczną, hol przed salą taneczno- widowiskową, a następnie po prawej stronie wejść schodami na górę. Wychodząc ze schodów należy skręcić w prawo i przejść przez korytarz do końca holu. Następnie należy wejść do sali plastycznej/ robotyki, która znajduje się po lewej stronie. Przechodząc przez salę plastyczną należy uważać na stoły i krzesła. Następnie należy przejść przez drzwi po prawej stronie do galerii wystawienniczej. W drzwiach przechodnich należy uważać na próg. Galeria wystawiennicza jest przedzielona dużym przeszkleniem bez szyb na dwie części. Przechodząc przez przeszklenie należy uważać na próg.

W galerii znajdują się systemy wystawiennicze na ścianach oraz sztalugi.

SALA INSTRUMENTALNO- WOKALNA

Sala instrumentalno- wokalna znajduje się na pierwszym piętrze.

Wchodząc wejściem głównym należy przejść przez hol przed salą teatralno- widowiskową, obrócić się w lewo lub w prawo i wejść schodami kręconymi na górę. Schody są zwężane ku środkowi, po zewnętrznej stronie schodów jest przymocowana barierka do ściany. Wychodząc ze schodów należy skręcić w prawo i przejść przez korytarz do końca holu. Sala instrumentalno- wokalno znajduję się po prawej stronie.

Wchodząc do budynku wejściem bocznym należy przejść kolejno przez kawiarenkę artystyczną, hol przed salą taneczno- widowiskową, a następnie po prawej stronie wejść schodami na górę. Wychodząc ze schodów należy skręcić w prawo i przejść przez korytarz do końca holu. Sala instrumentalno- wokalno znajduję się po prawej stronie.

W sali instrumentalno- wokalnej znajdują się instrumenty muzyczne takie jak: perkusja, keyboard, gitara oraz statywy i podnóżki gitarowe. Są tam również pulpity na nuty, głośnik, mikrofon, biurko oraz krzesła.

TOALETY

Pierwsza toaleta znajduje się na pierwszym piętrze przy pomieszczeniu księgowej. Wchodząc wejściem głównym należy przejść przez hol przed salą teatralno- widowiskową, obrócić się w lewo lub w prawo i wejść schodami kręconymi na górę. Schody są zwężane ku środkowi, po zewnętrznej stronie schodów jest przymocowana barierka do ściany. Wychodząc ze schodów należy skręcić w lewo i przejść przez drzwi na końcu korytarza. Następnie w holu przed pokojem księgowej i sali pianina należy wejść w drzwi, które znajdują się po lewej stronie.

Wchodząc do budynku wejściem bocznym należy przejść kolejno przez kawiarenkę artystyczną, hol przed salą taneczno- widowiskową, a następnie po prawej stronie wejść schodami na górę. Wychodząc ze schodów należy skręcić w skręcić w lewo i przejść przez drzwi na końcu korytarza. Następnie w holu przed pokojem księgowej i sali pianina należy wejść w drzwi, które znajdują się po lewej stronie. W toalecie znajduję się jedna miska ustępowa oraz umywalka. Toaleta nie jest dostosowana dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Druga toaleta znajduje się za salą kreatywnych warsztatów. Jest ona wyłączona z użytku.

KSIĘGOWOŚĆ

Biuro księgowej znajduje się na pierwszym piętrze.

Wchodząc wejściem głównym należy przejść przez hol przed salą teatralno- widowiskową, obrócić się w lewo lub w prawo i wejść schodami kręconymi na górę. Schody są zwężane ku środkowi, po zewnętrznej stronie schodów jest przymocowana barierka do ściany. Wychodząc ze schodów należy skręcić w lewo i przejść przez drzwi na końcu korytarza. Następnie w holu przed pokojem księgowej i sali pianina należy wejść w drzwi, które znajdują się na wprost.

Wchodząc do budynku wejściem bocznym należy przejść kolejno przez kawiarenkę artystyczną, hol przed salą taneczno- widowiskową, a następnie po prawej stronie wejść schodami na górę. Wychodząc ze schodów należy skręcić w skręcić w lewo i przejść przez drzwi na końcu korytarza. Następnie w holu przed pokojem księgowej i sali pianina należy wejść w drzwi, które znajdują się na wprost.

SALA PIANINA

Sala pianina znajduje się na pierwszym piętrze.

Wchodząc wejściem głównym należy przejść przez hol przed salą teatralno- widowiskową, obrócić się w lewo lub w prawo i wejść schodami kręconymi na górę. Schody są zwężane ku środkowi, po zewnętrznej stronie schodów jest przymocowana barierka do ściany. Wychodząc ze schodów należy skręcić w lewo i przejść przez drzwi na końcu korytarza. Następnie w holu przed pokojem księgowej i sali pianina należy wejść w drzwi, które znajdują się po prawej stronie.

Wchodząc do budynku wejściem bocznym należy przejść kolejno przez kawiarenkę artystyczną, hol przed salą taneczno- widowiskową, a następnie po prawej stronie wejść schodami na górę. Wychodząc ze schodów należy skręcić w skręcić w lewo i przejść przez drzwi na końcu korytarza. Następnie w holu przed pokojem księgowej i sali pianina należy wejść w drzwi, które znajdują się po prawej stronie.

W sali pianina znajdują się: zabytkowy piec kaflowy, meble biurowe oraz pianino.