FINAŁ SEZONU ARTYSTYCZNEGO – TEATR – RELACJA

Data: 22 maja

Miejsce: sala teatralno – widowiskowa

Godzina: 16.00

Jak zaprezentowały się u nas grupy teatralne? Zobaczcie sami.

Dziecięcy Teatr Ruchu MOZAIKA – spektakl „Alicja w krainie czarów”
Wiek aktorów: 4- 8 lat
Scenariusz i reżyseria: Monika Majkowska


Spektakl jest adaptacją baśni Lewis Carolla o tym samym tytule. To opowieść pełna barwnych postaci i dziwnych zdarzeń, które przydarzają się małej Alicji. Dziewczynka spotyka na swojej drodze między innymi Białego Królika, Kapelusznika, Kota Dziwaka i Królową Kier, którzy robią niemałe zamieszanie w jej dziecięcym życiu.


Teatr Za kulisami – spektakl „Koncert na zamku”
Wiek aktorów: 7-11 lat
Scenariusz i reżyseria: Sylwia Kośka

Pełne humoru, autorskie widowisko zabiera nas w przestrzenie zamku, na którym Królowa pragnie zorganizować bal. Nie jest to jednak tak proste, jak mogłoby się wydawać. Podczas organizacji balu, na którym miał być również wielki koncert Królowej, wszystko zaczyna iść nie tak, jak powinno. Plakaty zostają pozrywane lub zamalowane, suknia Królowej nie nadaje się do pokazania światu, a dodatkowo Królową odwiedza nielubiana kuzynka…


Teatr Puk-Puk – spektakl „Akademia”
Wiek aktorów: 10-13 lat
Scenariusz i reżyseria: Katarzyna Marjasiewicz
Muzyka: Bartłomiej Abramowicz

Autorski spektakl Teatru Puk-Puk opowiada historię uczniów, którzy uczą się w wymarzonej szkole pełnej serdeczności. Niestety ich sielanka kończy się, kiedy rządy przejmuje były przestępca – Alojzy Motyka. Od tej pory uczniowie muszą chodzić w mundurkach, a nauczyciele są zwalniani lub zastraszani. Na szczęście z opresji ratuje ich pierwsza dyrektorka szkoły, która musi zmierzyć się ze swoją przeszłością.