Lena RóżańskaAnimator Kultury

z wykształcenia: animator i menedżer kultury, specjalizacja teatr i taniec (UMCS Lublin)

Od 9 roku życia uczęszczałam na zajęcia teatralne w moim rodzinnym mieście, więc teatr towarzyszył mi praktycznie przez całe życie. Umiejętności wyniesione z zajęć teatralnych pomagały mi w codziennym funkcjonowaniu. Z zawstydzonej dziewczynki, która czasem krępowała się mówić „dzień dobry” wyrosłam na osobę, która jest w stanie występować przed publicznością i sprawia jej to ogromną przyjemność! Od dziecka uczestniczyłam też w imprezach kulturalnych w moim mieście – czy to na scenie, czy w charakterze wolontariusza, więc wszelkie czynności związane z organizacją wydarzeń nie są mi obce.
Oprócz pracy etatowej w Centrum Kultury, jestem członkinią Fundacji „Architekci Kultury”, aktorką Teatru „Kto tam?” oraz instruktorką zajęć teatralnych dla dzieci.
Być może nie będę oryginalna mówiąc, że w pracy najważniejsza jest dla mnie przyjazna atmosfera. Szczególnie w czasach ciągłego pędu i podkładania innym kłód pod nogi. Cieszę się, że w naszym Pałacu Kultury panują przyjacielskie relacje i że przychodząc tu w poniedziałek o 8 rano spotykam ludzi, na widok których się uśmiecham. Otaczają mnie kreatywne i inspirujące osoby, z którymi można przenosić góry (co nie raz już zresztą wspólnie zrobiliśmy!). Cieszy mnie też fakt, że wiele się tutaj uczę i mam możliwość wychodzenia ze swojej strefy komfortu oraz pokonywania swoich barier.

W wolnych chwilach lubię chodzić do teatru, grać w gry planszowe i bujać się w moim hamaku na balkonie.