KULTURALNE WAKACJE – RELACJA

Data: 10-14 lipca 2023

Za nami wspaniały czas wycieczek, w których brali udział uczestnicy Kulturalnych Wakacji 2023! Tydzień zaczęliśmy od odwiedzin w Skrzynickim Ośrodku Teatralnym, gdzie uczyliśmy się budować szałas, graliśmy w gry terenowe, strzelaliśmy z łuku i mogliśmy wyszaleć się do woli w pięknym, skrzynickim lesie.
Drugi dzień przywitaliśmy w Podzamczu, gdzie odbywały się warsztaty naukowe orgaznizowane przez Wydziałowi Biologii i Biotechnologii UMCS w Lublinie w ramach Objazdowego Festiwalu Nauki finansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Dowiedzieliśmy się z czego robi się papier, czego potrzebują zapylacze, posmakowaliśmy różnych smaków miodu! Zwiedziliśmy otwarte stanowiska badawcze, na których zobaczyliśmy niewidzialne enzymy- widzialne zmiany, pachnący świat cząstek biologicznych oraz odwiedziliśmy kuchnie molekularną!
W środę odwiedziliśmy Majaland, w którym wybawiliśmy się po wszystkie czasy! Karuzele, rollearcostery, park wodny i inne atrakcje nie były nam straszne! Kolejny dzień zaczęliśmy od spektaklu „Słowik”, w wykonaniu Teatru KTO TAM?, który opierał się na baśni Hansa Christiana Andersena i opowiadał o prawdziwej przyjaźni. Po spektaklu odbyły się warsztaty teatralne, na których widzowie mieli okazje poznać tajniki animacji marionetek, a także szereg gier i zabaw teatralnych.
Ostatni dzień zakończyliśmy w Owadolandii i żaden owad nie był nam straszny! Poznaliśmy sekrety owadów, wykonaliśmy pachnące mydełka i poszaleliśmy na świeżym powietrzu! A na koniec wspólnych wakacji zrobiliśmy grilla!