Menu

miejsce: Szkoła Podstawowa w Mełgwi
wiek uczestników: 7-18 lat
piątek: 16:15-19:15
instruktor: Agnieszka Strzałkowska,
Elżbieta Małgorzata Michalczuk
opłata miesięczna: bezpłatne

„Mażoretki Mełgiew” to sekcja taneczna Orkiestry Dętej Gminy Mełgiew, która powstała w 2002 roku. Instruktorem i choreografem Mażoretek jest Pani Elżbieta Małgorzata Michalczuk. Członkami formacji tanecznej są uczennice szkół podstawowych gminy Mełgiew oraz gminy Milejów, szkół podstawowych i liceów ogólnokształcących miast:  Świdnika i Lublina.
Grupa w obecnym składzie pracuje od stycznia 2017 roku. W swoim repertuarze, opracowanym do muzyki granej przez Orkiestrę, posiada układy marszowe z batonami i flagami oraz rytmiczno-taneczne z batonami i pom-pom.
Mażoretki razem z Orkiestrą Dętą reprezentują Mełgiew oraz powiat Świdnik w wielu uroczystościach lokalnych i środowiskowych (np. Powiatowe uroczystości Honorowego Krwiodawstwa w Świdniku, obchody święta Solidarności w Świdniku). Corocznie prezentują swoje osiągnięcia na Dniach Mełgwi, biorą udział w Gminnym Święcie Sportu oraz Dożynkach prowadząc z Orkiestrą korowód dożynkowy. Biorą również czynny udział w Wojewódzkich oraz Regionalnych Przeglądach Orkiestr Dętych Ochotniczych Straży Pożarnych, a także w następujących przeglądach i imprezach:

W lipcu 2018 roku z Orkiestrą Dętą Gminy Mełgiew reprezentowały Lubelszczyznę poza granicami kraju, na organizowanym od wielu lat przez Węgrów Wędrownym Festiwalu Zespołów Artystycznych w Mako na Węgrzech.

2 września 2019 r. razem z Orkiestrą Dętą Gminy Mełgiew na zaproszenie Wojewody Lubelskiego oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty uświetniły Wojewódzką Inaugurację Roku Szkolnego 2019/2020 prowadząc uroczysty korowód ulicami Lublina spod Katedry Lubelskiej do XX Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Stanisława Kostki, gdzie odbywały się główne uroczystości.

21 listopada 2019 r. zaprezentowały swój program taneczny podczas Wojewódzkich Obchodów Dnia Pracownika Socjalnego w Sali Błękitnej Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie.

6 czerwca 2021 r., (po długim okresie pandemii i zawieszenia imprez masowych oraz uroczystości) Mażoretki wraz z Orkiestra Dętą reprezentowały Gminę Mełgiew w biorąc udział w XVII Roztoczańskim Przeglądzie Orkiestr im. Jana Sochy w Zwierzyńcu. Wśród zaproszonych 10 orkiestr, były jedyną grupą mażoretkową prezentującą swoje umiejętności w Defiladzie Orkiestr ulicami Zwierzyńca oraz podczas Koncertu naszej orkiestry w Parku środowiskowym Zwierzyńca.

5 września 2021 r. wraz z Orkiestrą Dętą reprezentowały Gminę Mełgiew w biorąc udział w XXXV Wojewódzkim Przeglądzie Orkiestr Dętych OSP w Tomaszowie Lubelskim.