OTWARCIE PARKU W NOWYM KRĘPCU

Data: 15 lipca 2023

Godzina: 16.00-21.00

Miejsce: Park w Nowym Krępcu

Podajemy przepis na udane lipcowe sobotnie popołudnie w pięknych okolicznościach przyrody! Spacer po parkowych alejkach, piknik na trawie, a może relaks na molo nad zalewem? Oczywiście! A do tego ulubione przez najmłodszych dmuchane place zabaw i czas z animatorami. Dodatkowo, od godz. 17.00, ze sceny będą rozbrzmiewać melodie w wykonaniu Orkiestry Dętej Gminy Mełgiew, Zespołu Śpiewaczego Podzamcze oraz Zespołu Wokalnego działającego w Centrum Kultury, a wieczorem potańcówka z Maciejową Kapelą.

To zespół, który przypomina dawny styl ulicznych cwaniaków. Swym repertuarem opowiada o międzywojennej Polsce. Muzycy sięgają głównie po utwory starej Warszawy i Lwowa. Ciekawe instrumentarium, facjata i humor oddają styl dawnej ulicy i dodają mu świeżego polotu. W skład zespołu wchodzi czterech cwaniaków i jedna dziarska niewiasta. Lubią grać przede wszystkim do tańca, ale nie obcy im też bazar czy rewie z pawimi piórami. Misją muzyków jest również „wyławianie” zapomnianych utworów i aranżowanie ich w sposób ciekawy dla współczesnego odbiorcy.

Kapela jest laureatem wielu ogólnopolskich konkursów, a także zdobywcą kilku prestiżowych nagród m.in. Złotych Grabi Rekultywacza Folkloru Warszawskiego w 2020 roku.

Fot. strona główna: Aneta Resztak-Fedurek