Spektakl „Po co Ci te buty?”

Data: 16.12.2022

Godzina: 17:30

Miejsce: Centrum Kultury Gminy Mełgiew

Koszt: wstęp wolny

Zapraszamy na spektakl „Po co Ci te buty?” w wykonaniu Teatru Puk-Puk, działającego w Centrum Kultury Gminy Mełgiew. To autorskie widowisko, które stawia widzowi pytania czym jest nasze życie, co jest w nim najważniejsze i jaki jest właściwie jego sens.
Spektakl powstał z refleksji młodych ludzi nad własnym życiem, w momencie, kiedy rozpoczynają wchodzenie w dorosłość i zaczynają zadawać sobie powyższe pytania. Dla niektórych bohaterów sztuki, życie to nieustanna rozrywka i postępowanie zgodne  z maksymą „Carpe diem!”. Dla innych to po prostu realizacja celów, niekiedy bardzo ambitnych, których czasem nie są w stanie osiągnąć mimo walki, którą w imię ich osiągnięcia toczą.
Niejednokrotnie jak mantra powraca w spektaklu pytanie „Po co ci te buty?”. Zadają je sobie sami bohaterowie sztuki, ale do poszukiwania odpowiedzi prowokują również osoby siedzące po drugiej stronie rampy.
Widowisko było prezentowane między innymi na Ogólnopolskim Festiwalu Młodych Alchemia Teatru w Krakowie, gdzie zdobyło nagrodę Jury Młodzieżowego, na Ogólnopolskich Konfrontacjach Teatrów Młodzieżowych w Łodzi oraz na Zamkowych Spotkaniach Teatralnych „O laur Złotego Gargulca”.