TAŃCE I WIANKI – RELACJA

„Wsi spokojna, wsi wesoła! Który głos twej chwale zdoła? Kto twe wczasy, kto pożytki może wspomnieć zaraz wszytki?” fragmentami Pieśni Świętojańskiej o Sobótce Jana Kochanowskiego odczytanymi przez aktorów Teatru PUK PUK rozpoczęliśmy wyjątkowy wieczór w Podzamczu. Na scenie stanął także Zespół Śpiewaczy Podzamcze, który wprowadził nas w folkowy klimat i odśpiewał pieśni ludowe. Atrakcji jednak nie było końca! Uczestnicy naszego wydarzenia mogli pleść wianki z kwiatów i ziół pod okiem Anny Łuki, które zgodnie z tradycją zostały puszczone na podzamecki staw. Nieco młodsi uczestnicy mieli okazję szukać kwiatów paproci ukrytych na terenie parku, a zwycięzcy konkurencji otrzymali nagrody ufundowane przez Gminę Mełgiew. Dużym zainteresowaniem cieszył się także plener malarski, którego koordynatorem była Zuzanna Zubek-Gańska.
Koła Gospodyń Wiejskich zadbały o nasze brzuchy i napełniły je pysznymi potrawami! Niektóre z przysmaków powstawały w ramach warsztatów kulinarnych, w których mogli wziąć udział nasi goście. Prawdziwa Noc Świętojańska nie odbyłaby się bez ogniska, o które zadbali strażacy z OSP Mełgiew. Wisienką na torcie była potańcówka z zespołem BeFolk, który rozgrzał nasz podzamecki parkiet. Po raz kolejny połączyliśmy pokolenia, które wspólnie tańczyły i biesiadowały do późnych godzin wieczornych.
To była piękna noc, dziękujemy wszystkim obecnym.

Partnerzy wydarzenia:

Gmina Mełgiew

KGW Mełgiew

KGW Janowice

KGW Krępiec

KGW Lubieniec

OSP Mełgiew

Teatr PUK PUK

Zespół Śpiewaczy Podzamcze


Realizatorem projektu jest fundacja „Architekci Kultury”. Partnerem – Centrum Kultury Gminy Mełgiew.

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.” Operatorem projektu jest Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej oraz Forum Lubelskich Organizacji Pozarządowych.