TEATRALNY FINAŁ SEZONU – RELACJA

Data: 20 maja 2024
Miejsce: Sala widowisko-teatralna, CK Gminy Mełgiew

W poniedziałek, 20 maja na naszej scenie zostały zaprezentowane spektakle, podsumowujące pracę naszych grup teatralnych.

W wykonaniu Teatru Puk-Puk zobaczyliśmy spektakl „O chłopcu inaczej chowanym” (reżyseria: Katarzyna Marjasiewicz), opowiadającym historię dziecka, którego lękliwi rodzicie chcąc za wszelką cenę uchronić go przed złem i zagrożeniami – zamykają go w beczce, która z pozoru wydaje się być najbezpieczniejszym miejscem. Niestety szybko okazuje się, że życie „pod kloszem” sprawia, że chłopiec nie potrafi komunikować się z otaczającym go światem, co jest przyczyną konfliktów i niezrozumienia, a finalnie kończy się tragedią.

Teatr Za Kulisami zaprezentował natomiast widowisko „Biuro (nie)wiedzy” (reż. Sylwia Kośka). Pełen humoru i dziecięcego wdzięku spektakl opowiada o tym, że warto przyznawać się do tego, że się czegoś nie wie. To nic złego nie wiedzieć, popelnić błąd, ale lepiej wtedy się przyznać, a nie iść w zaparte. Spektakl nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych, ukazujący jak wielką rolę odgrywają w wychowaniu swoich dzieci.

W ramach zakończenia sezonu artystycznego, wszyscy aktorzy otrzymali dyplom z podziękowaniami. Gratulujemy występów i czekamy na kolejne teatralne odsłony w przyszłym roku!