WARSZTATY ILUSTRATORSKIE

Data: 27 lutego 2024
Godzina: 18:10- 20.10
Miejsce: Galeria w Baszcie Centrum Kultury Gminy Mełgiew
Wstęp: bezpłatny

Wernisażowi Pawła Kasperka „Ilustracja. Komiks. Film” będą towarzyszyć warsztaty ilustratorskie, na których uczestnicy poznają tajniki tworzenia historii obrazkowych i wykonają swój autorski komiks.
Zapraszamy do zapisów pod numerem telefonu: 533-603-599.


Paweł Kasperek – rodowity świdniczanin, urodzony w 1980 roku, absolwent wydziału politologii UMCS. Nie kształcił się plastycznie w żadnej szkole lub uczelni o charakterze plastycznym. Jest samoukiem. Od najmłodszych lat zaczytywał się komiksami Chmielewskiego, Wróblewskiego, Christy, Pavel oraz Baranowskiego. Od 2010 współtworzył grupę malującą murale w rodzinnym Świdniku. Ilustruje książki dla dzieci, jest autorem plakatów oraz rysunków do filmów dokumentalnych. W ostatnim czasie, we współpracy z Fundacją Pamięci Narodów i IPN Lublin narysował komiks „Reduta Tynne”.

Nie mówi o sobie „artysta”, woli określenie „rzemieślnik”. Jak mówi: „…kiedyś żeby napisać książkę trzeba było być Mickiewiczem, żeby malować Matejką, dziś książki wydają influenserzy a „artystami” nazywa się gwiazdki z youtuba, nie należę do nich i nie chcę być z nimi kojarzony”.